Meny
Tilbake
12.04.2013 09:23 - oppdatert 18.04.2018 17:19

Hva skjer når?

Programmet under er forbehold om endringer

Torsdag 7.mars  
Lillehammer Håkons Hall
15.00-21.00 Sport 1 marked
Fredag 8. mars  
Lillehammer  Håkons Hall
10.00-22.00 Sport 1 marked
09.00-18.00 Butikkene i Lillehammer sentrum er åpne
10.00-20.00 Strandtorget kjøpesenter er åpent
10.00-22.00 Sekretariat, påmelding og startnummerutdeling Ingalåmi, HalvBirken, UngdomsBirken og BarneBirken
Lørdag 9.mars  
Lillehammer Håkons Hall
07.00-18.00 Sekretariat, startnummerutdeling Ingalåmi og påmelding HalvBirken, UngdomsBirken og BarneBirken
08.00-18.00 Sport 1 marked
   
  Birkebeineren Skistadion
09.00  Start Ingalåmi 30 km
10.30 Første deltager i Ingalåmi 30 km forventet i mål. 
fra ca kl 11.30 Premieutdeling for de tre beste i hver klasse i 30 km Ingalåmi
11.00 Start Ingalåmi 15 km
11.40

Første deltager Ingalåmi 15 km forventet i mål. 

fra ca 12.30

Premieutdeling for de tre beste i hver klasse i 15 km Ingalåmi

Fra kl. 12.00

After Ski i Ingas versthus med mat, drikke og trubadur - her blir det god stemning!

ca. 12.00

Start Ingalåmi 5 km - premie til beste kostyme
  Lillehammer sentrum
09.00-18.00 Åpningstider Lillehammer sentrum og Strandtorget kjøpesenter
14.00-18.00 After Ski på Nikkers
fra kl. 18.00 Ingas festaften på restaurantene
Søndag 10.mars  
Rena Skramstadsetra
10.30 Påmelding og startnummerutdeling BarneBirken ski
12.00-12.45 Start BarneBirken ski Rena
Sjusjøen Sjusjøen langrennsarena
08.00-12.30 Startnummerutdeling UngdomsBirken og HalvBirken ski
10.00-11.30 Start UngdomsBirken ski
12.00-12.35 Start HalvBirken ski
Lillehammer Birkebeineren Skistadion
Ca kl. 10.30 Første deltager UngdomsBirken forventet i mål
  Premieseremoni for de tre beste i hver klasse UngdomsBirken rett etter målgang når resultatene er klare
  Utdeling av BirkenUng-stipendet skjer under premieutdeling for ungdom.
Ca kl. 12.40 Første deltager HalvBirken ski forventet i mål
  Premieseremoni for de tre beste i hver klasse HalvBirken rett etter målgang når resultatene er klare
12.00-14.00 Påmelding og startnummerutdeling BarneBirken ski
14.00-14.50 Start BarneBirken ski Lillehammer
Lillehammer Håkons Hall
10.00-16.00 Sekretariat
10.00-16.00 Diplom- og premieutdeling UngdomsBirken og HalvBirken ski
10.00-16.00 Sport 1 marked
Torsdag14.mars

Rena Åmot kulturhus
15.00-22.00 Sekretariat, påmelding og startnummerutdeling FredagsBirken ski og Birkebeinerrennet.
15.00-22.00

Matservering

15.00-22.00

Sport 1 marked

Lillehammer Håkons Hall
15.00-21.00 Sekretariat, påmelding og startnummerutdeling FredagsBirken, StafettBirken og Birkebeinerrennet 
15.00-21.00 Sport 1 marked
Fredag15.mars  
Rena Åmot kulturhus
07.00-22.00 Sekretariat og startnummerutdeling FredagsBirken og Birkebeinerrennet
07.00-22.00 Matservering
07.00-22.00 Sport 1 marked
15.00 -15.30 Pressekonferanse Visma Ski Classics
17.00-18.30 Pasta Party for Worldloppets Master
16.30 Lagledermøte
18.30 Birkentips kvelden før kvelden med profiler fra ulike Ski Classics team, rennledelsen, meteorolog John Smits og SWIX.
  Rena sentrum - butikkene er åpne
Rena Tingstadjordet
08.30 Start FredagsBirken friteknikk
09.00 Start FredagsBirken klassisk
Sjusjøen Sjusjøen langrennsarena
ca kl. 10.20 Første deltager i FredagsBirken passerer matstasjon
Lillehammer Birkebeineren Skistadion
11.30 Start StafettBirken ski
Ca kl. 10.45 Første deltager FredagsBirken friteknikk forventet i mål
Ca kl. 12.00 Første deltager FredagsBirken klassisk forventet i mål
Ca kl. 12.45 Første lag StafettBirken ski forventet i mål
 12.00-16.00 After Ski med trubadur
 ca kl 14.00 Premieseremoni StafettBirken ski når resultatlistene er klare
  Håkons Hall
09.00-22.00 Sekretariat og startnummerutdeling StafettBirken og Birkebeinerrennet
09.00-22.00 Sport 1 marked
12.00-22.00 Diplom- og premieutdeling FredagsBirken og StafettBirken ski
14.00 Premieseremoni FredagsBirken ski friteknikk
15.00 Premieseremoni FredagsBirken ski klassisk
Lørdag 16.mars  
Rena Åmot kulturhus
06.00-11.00 Sekretariat og startnummerutdeling Birkebeinerrennet
06.00-11.00 Sport 1 marked
  Tingstadjordet
07.45-10.30 Start Birkebeinerrennet
07.30-11.00 Direktesendt sending fra Birkebeinerrennet på NRK 1. Sendingen kringkastes i ca 75 land.
Sjusjøen Sjusjøen langrennsarena
Ca kl. 09.50 Første deltager Birkebeinerrennet passerer matstasjon. Musikk, liv og røre rundt matstasjon.
Lillehammer Birkebeineren Skistadion
Ca kl. 10.20 Første deltaker Birkebeinerrennet forventet i mål
Ca kl. 11.00 Blomsterseremoni for de tre beste kvinner og menn
  Håkons Hall
10.00-19.00 Sekretariat, diplom- og premieseremoni
10.00-19.00 Sport 1 marked
10.00-19.00 Hittegods i foajeen 
Fra kl. 13.00 Premieseremoni for de 3 beste i hver klasse 
12.00-18.00 Naprapati til gode priser
  Lillehammer sentrum
09.00-16.00 Butikkene i sentrum er åpne
Søndag 17.mars  
10.00-14.00 Hittegods i Håkons Hall
load articles
Generalsponsor:
Webkamera
Webkamera